Știri și evenimente

PRIMARIA COMUNA JUGURENI JUDETUL PRAHOVA titular al proiectului „Construire priza captare izvor”La Vana”, conducta alimentare cu apa pana la gospodaria de apa existenta,extindere retea electrica si bransament ” anunta publicul interesat asupra luarii deciziei etapei de incadrare de catre Agentia pentru Protectia Mediului Prahova, jud.Prahova, in cadrul procedurilor de evaluare a impactului asupra mediului de a nu se supune procedurii de evaluare a impactului asupra mediului, pentru proiectul „Construire priza captare izvor”La Vana”, conducta alimentare cu apa pana la gospodaria de apa existenta,extindere retea electrica si bransamente ”propus a fi amplasat in comuna Jugureni sat Jugureni judetul Prahova. 1. proiectul deciziei de incadrare si motivele care o fundamenteaza pot fi consultate la sediul autoritatii competente pentru protectia mediului Agentia pentru Protectia Mediului Prahova,din jud.Prahova, mun.Ploiesti str.Gheorghe Grigore Cantacuzino nr.306 in zilele de luni,miercuri,joi,intre orele 900-1530 si vineri orele 900-1300, precum si la urmatoarea adresa de internet WEB: http://apmh.anpm.ro Publicul interesat poate inainta comentarii/observatii la incadrare in termen de 5 zile de la data publicarii prezentului anunt, pana la data de 29.10.2016.

Informare

Aceasta informare este efectuată de: PRIMARIA COMUNEI JUGURENI JUDETUL PRAHOVA ;0244891903, ce intenţionează să solicite de la A.N.APELE ROMANE –S.G.A judetul PRAHOVA,municipiul PLOIESTI aviz de gospodărire a apelor/aviz pentru realizarea lucrarilor de Construire priza captare izvor”La Vana”, conducta alimentare cu apa pana la gospodaria de apa existenta,extindere retea electrica si bransament , in comuna Jugureni sat.Jugureni judetul Prahova localizat în comuna Jugureni judetul Prahova,. Aceasta investiţie este noua. Aceasta solicitare de aviz este conformă cu prevederile Legii apelor nr. 107/1996, cu modificările şi completările ulterioare.

Anunt public privind depunerea solicitarii de emitere a acordului de mediu

PRIMARIA COMUNA JUGURENI JUDETUL PRAHOVA anunta  publicul interest asupra depunerii solicitatii de emitere a a cordului de mediu pentru proiectul „Construire priza captare izvor”La Vana”, conducta alimentare cu apa pana la gospodaria de apa existenta,extindere retea electrica si bransament , in comuna Jugureni sat.Jugureni judetul Prahova”

propus a fi amplasat in comuna Jugureni judetul Prahova

Informatiile privind proiectul propus pot fi consultate la sediul autoritatii competente pentru protectia mediului:

- Agentia pentru Protectia Mediului Prahova, jud.Prahova, mun.Ploiesti str.Gheorghe Grigore cantacuzino nr.306

-  la sediul Primariei comunei Jugureni

Observatiile publicului se primesc zilnic la sediul autoritatii competente pentru protectia mediului :Agentia  pentru Protectia Mediului Prahova, jud.Prahova, mun.Ploiesti str.Gheorghe Grigore cantacuzino nr.306

Anunt concurs - Politist local

Primaria comunei Jugureni scoate la concurs 1 post de politist local.

Pentru mai multe detalii va puteti adresa secretarului Primariei Jugureni.